3 rady pro bitevky, které jsou úplně mimo

Bitevní lodě. Tyto mohutné mořské příšery brázdí oceány prakticky neohroženy. Jejich masivní děla a těžké pancéřování z nich dělají v lepším případě nebezpečného protivníka, v horším případě noční můru. Možná si říkáte, že s takto skvělou výzbrojí bude hraní s nimi procházka růžovou zahradou, ale není tomu tak. Vítězství s bitevní lodí je ve hře World of Warships náročná věc. Špatná rada není zase tak nepodobná té dobré: každý je ochoten vám ji dát. Je tedy potřeba střízlivě uvažovat a rozlišit jednu od druhé. Čtěte tedy dál a snažte se zapojit mozek.

Špatná rada: Bitevní lodě mají spoustu výdrže a těžké pancéřování, takže by měly jako první útočit na nepřítele.

Pojďme si nyní probrat, proč to nemusí být dobrá taktika. Ano, je pravda, že bitevní lodě dokáží před potopením absorbovat mnoho poškození, ale zároveň také mají ta nejsilnější děla ve hře. To znamená, že pokud budou nadměrně poškozeny nepřítelem, budou blízko vyřazení z bitvy, čímž se zásadně omezí jejich potenciál a oslabí svůj tým jako celek.

Bitevní lodě jsou možná silné, ale mají také své slabiny. Velmi pomalu manévrují, jejich dělové věže se pomalu otáčejí a také jejich primární výzbroj střílí pomalu. Pokud s bitevní lodí poplujete vpředu a povedete svůj tým kolem nějaké pevniny do neznámé situace, všechny tyto slabiny může nepřítel snadno zneužít. Taková bitevní loď velmi pravděpodobně nebude mít správně natočená děla, takže nepřítel na ni bude moci vesele střílet, aniž by mohla tuto palbu opětovat. Protože velmi pomalu manévruje, bitevní loď nemůže tak snadno uhýbat nepřátelské palbě, jako to umí torpédoborce nebo křižníky. Je-li bitevní loď ve výrazné početní nevýhodě, má jen malou šanci, že se jí podaří utéct dříve, než bude zničena.

Proto je lepší, pokud prostor za pevninou nejprve prozkoumá obratnější loď, která odhalí nepřátelské lodě. To umožní veliteli bitevní lodě určit nejlepší cíl ke zničení a natočit na něj svá děla. Jakmile potom bitevní loď opustí úkryt, může se zapojit do boje s již správně natočenými vlastními děly. Naopak, zjistí-li menší loď, že za rohem je nepřekonatelná nepřátelská flotila, bitevní loď může změnit kurz a vyhnout se tak potenciálně nebezpečnému střetu.

Špatná rada: Zůstaňte vzadu a odstřelujte zdálky – vaše děla dostřelí dál než skoro všechno ostatní. Ani se nikdy nemusíte přiblížit k nepříteli.

Popravdě řečeno, toto není zas až tak špatná rada. Tímto způsobem by bitevní lodě měly začínat každou bitvu. Jenže tato rada nebere v úvahu ještě jednu vlastnost bitevních lodí, kterou lze v určitých situacích využít: sekundární výzbroj. Jedná se o děla, která automaticky střílí, jakmile je nepřítel v dosahu. Fungují podobně jako protiletadlové kanóny, ale místo na letadla střílí na ostatní lodě. Efektivní jsou zejména proti lehce pancéřovaným cílům, jako jsou torpédoborce a některé typy křižníků.

Mnoho mladých kapitánů bitevních lodí neví, že sekundární výzbroj lze zacílit na jediného nepřítele, podobně jako to jde u protiletadlových kanónů. Takže pokud se chystáte na bitvu na blízko, stiskněte a podržte klávesu Ctrl, čímž se uvolní kurzor myši, klikněte na nepřátelskou loď poblíž a zaměřte ji. Všechna dostupná sekundární děla se otočí směrem na tuto loď a budou na ni soustředit palbu.

V některých situacích může být namísto střelby zdálky lepší snažit se k lehké lodě přiblížit. Zejména vezmete-li v úvahu, že vaše primární zbraně mají velmi pomalou rychlost střelby a nepřátelští kapitáni budou určitě manévrovat jako zajíci.

Špatná rada: Jste největší a nejstrašnější lodí v týmu, takže vaši spojenci vás musí poslouchat a podporovat vaše akce, a nikoliv obráceně!

Ano, tento způsob myšlení vám možná zajistí nějaké to vítězství (štěstí sedne i na vola), ale asi tím nezískáte mnoho přátel. V této radě nám jde především o komunikaci v týmu. Ano, bitevní loď dokáže být opravdu skvělý kamarád na bojišti. Jenže budete-li neustále klepat na minimapu, otravovat spojence tím, co si myslíte, že je potřeba udělat, a obecně se chovat jako hňup, tak vás za nesportovní chování brzy všichni pošlou do pryč.

Bitevní lodě mají spoustu volného času, protože pořád čekají na otočení děl nebo změnu kurzu při manévrování. Díky tomu mohou dobře sledovat vývoj bitvy na minimapě. Využívejte tento čas moudře a namísto svých názorů raději týmu sdělujte fakta. Je lepší říct: „Na západní straně máme jen jednu loď proti dvěma,“ a ne nadávat: „Hele, kámo, pohni zadkem a mazej tam, nebo to prohrajeme!“

Pamatujte, že i vaši spojenci mají nějaký plán, ale nemusí být zvyklí ho s někým sdílet. Snažte se je podpořit v tom, aby vám ho řekli. Například tím, že na začátku bitvy prozradíte vlastní plán: „Hele, já jedu na G7 a zaberu bod A. Docela by se mi hodila jedna nebo dvě lodě jako podpora.“ To je daleko lepší než: „Všechny torpédoborce na východ, všechny křižníky za mnou. Potřebuju tentokrát vyhrát, ne jako minule s těma neumětelama.“ Buďte dobrým příkladem, podporujte plány spojenců a uvidíte, že se dočkáte jejich spolupráce.

________________________________________

Panejo! Tolik informací jste od tohoto dílu Tyhle rady nebrat asi nečekali, že? Pobrali jste něco z toho? Bitevní lodě vydrží hodně, ale nejsou vždy tou nejlepší volbou do první linie. Odstřelování zdálky je určitě skvělá strategie, ale nebojte se to trochu namíchat se souboji na blízko. A nezapomeňte být slušný a příkladný kapitán! Dobrá komunikace je základem úspěchu.

převzato z oficiálních stránek Warships

Na bojová stanoviště!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments