Připravte se – francouzské torpédoborce se už chystají. Vše o taktice a jejich využití
ZVLÁŠTNOSTI TÉTO VĚTVE LODÍ
Příznivci aktivního hraní si rychlé francouzské torpédoborce nepochybně užijí.
Všechny francouzské torpédoborce mají neobvyklou vlastnost trupu: po obdržení několika zásahů bude tato část lodě dostávat jen polovinu obvyklého poškození. Množství HP centrální části trupu se dá snížit na nulu stejným způsobem, jako je tomu u přídí a zádí lodí. To zlepšuje schopnost přežití francouzských torpédoborců ve zdlouhavých bitvách.
Lodě nové větve postrádají spotřební doplněk „Kouřový generátor“. Francouzské torpédoborce se však mohou pochlubit dobrou rychlostí a nesou efektivní spotřební doplněk „Posílení strojů“, který o 20 % zvyšuje maximální rychlost. Počínaje VI. Úrovn9 jsou Francouzi také vybaveni spotřebním doplňkem „Urychlovač dobíjení hlavní baterie“.
Úrovně II–V
Počínaje od nižších úrovní se francouzské torpédoborce odlišují svými rozměry. Skromné maskování, které na této úrovni nabízejí, je vynahrazeno skvělým množstvím HP. Dostřel hlavních baterií těmto nováčkům dovoluje palbu ze vzdálenosti, která je u tohoto typu lodí považována za poměrně velkou. Vysokorychlostní torpéda a vcelku dobré dělostřelectvo zajišťují, že k boji s nepřítelem máte s ohledem na své preference a bojovou situaci možnost volby výzbroje. Tyto vlastnosti jsou typické pro celou novou větev.
Úrovně VI–VII
Počínaje lodí VI Guépard připlouvají francouzské torpédoborce vybaveny spotřebním doplňkem „Urychlovač dobíjení hlavní baterie“. Ten na dobu 15 sekund zvyšuje rychlost nabíjení hlavních děl lodi na dvojnásobek. Tato schopnost poskytuje jednu z klíčových herních vlastností větve. I když nesou lodě Guépard a VII Vauquelin poměrně dobrá torpéda, do velké míry se spoléhají na své dělostřelectvo, jakožto na hlavní způsob udělování poškození. Kombinováním spotřebních doplňků „Urychlovač dobíjení hlavní baterie“ a „Posílení strojů“ mohou v rychlých střetnutích získat nad nepřítelem převahu.
Úrovně VIII–X
Počínaje od VIII Le Fantasque se značně zvýší rychlost lodí a také dělostřelectvo nových torpédoborců je nebezpečnější. Jejich balistika s plochou trajektorií a schopnost probíjení pancíře, která je na tento typ lodí vysoká, dovoluje nováčkům při palbě ze správných úhlů probít citadely nepřátelských křižníků ze vzdálenosti 6–9 km. Torpéda mají na těchto úrovních vysokou rychlost a střední dosah. Seznam výhod těchto lodí také zahrnuje počet nesených torpéd — a který je na torpédoborce zaměřené na dělostřelectvo docela slušný: 10–12 — jež se u lodí IX Mogador a X Kléber odpalují z torpédometů umístěných podél jejich boků. Kombinace výše uvedených vlastností a dostupných spotřebních doplňků dovoluje francouzským torpédoborcům sebejisté zapojení do boje proti doslova jakémukoliv protivníkovi.
VELITEL A VYLEPŠENÍ
Při výběru schopností velitele věnujte u francouzských torpédoborců pozornost schopnostem, které zlepšují schopnost přežití lodi a její palebnou sílu. Nejužitečnějšími schopnostmi budou „Odborník na přežití“, „Expert na maskování“ a „Základní střelecký výcvik“.
Velitelé s 10 body schopností by si měli jako první osvojit schopnosti „Prioritní cíl“, „Do posledního“, „Odborník na přežití“ a „Expert na maskování“. Velitel s 19 body schopností může tuto sadu doplnit o schopnosti „Superintendant“, „Základní střelecký výcvik“, „Nával adrenalinu“ a „Preventivní údržba“.
Neužitečnějšími vylepšeními budou „Úprava hlavní výzbroje 1“, „Úprava řízení 1“, nebo pokud máte dostatek uhlí – „Úprava posílení strojů 1“, „Úprava protiletadlových děl 1“, „Úprava pohonu 2“, „Úprava maskovacího systému 1“ a „Úprava hlavní baterie 3“.
Pokud vás více zajímají boje na dálku, můžete se zaměřit na schopnosti velitele „Pokročilý střelecký výcvik“ a „Setrvačná roznětka HE granátů“, a vylepšení „Úprava maskovacího systému 1“ nahradit vylepšením „Úprava řízení 3“.
TAKTIKA
Sada spotřebních doplňků, která není pro torpédoborce obvyklá, si žádá odlišný přístup k bitvě. Největší chybou, kterou můžete při hraní s loděmi nové větve udělat, je vrhnout se na samém začátku bitvy do klíčové oblasti. Chybějící spotřební doplňky „Kouřový generátor“ a vysoký dosah odhalení lodí povedou téměř jistě k přilákání pozornosti a palby mnoha hráčů nepřátelského týmu. Dostřel, který je na poměry torpédoborců docela dlouhý, vám dovolí napadnout nepřítele z větší vzdálenosti, a díky vysoké rychlosti bude váš torpédoborec pro nepřátele obtížně zasažitelným cílem. Na začátku bitvy je francouzský torpédoborec ve svém živlu jako podpůrná loď v pozici nepříliš vzdálené od spojeneckých křižníků, ale také takové, která mu dovoluje změnit křídla či zajistit podporu spojeneckým torpédoborcům v bojích o klíčové oblasti.
V polovině bitvy často nastává okamžik, kdy jsou lodě obou týmů rozptýleny po mapě a vám se nabízejí příležitosti k dynamickým akcím. Vyhodnoťte bojovou situaci: oddělil se jeden z nepřátelských křižníků či torpédoborců od hlavního konfliktu a můžete toho využít? Bude možné se přiblížit ke zranitelnému nepříteli, zaútočit a pak se stáhnout do bezpečí? Hratelnost nových torpédoborců hodně závisí na vašich odpovědích na výše uvedené otázky: hledejte příležitosti a buďte je připraveni využít k získání vítězství. Díky aktivaci spotřebního doplňku „Posílení strojů“ můžete nepřítele napadnout ze směru, který je pro vás výhodný. Aktivací „Urychlovače dobíjení hlavní baterie“ můžete během krátké doby udělit nepříteli větší poškození. AP granáty francouzských torpédoborců vysokých úrovní dokáží ze střední vzdálenosti probít dokonce i pancéřové pásy křižníků – jejich přirozeného nepřítele. Tato schopnost vám dovolí zničit jakýkoliv křižník, který je dostatečně neopatrný a ukáže během doby účinku spotřebního doplňku svůj bok, zatímco přiměřeně dobré HE granáty se slušnou balistikou se efektivně vypořádají s protivníky stejného typu. Pokud narazíte na bitevní loď, budou pro ni nemilým překvapením vaše vysokorychlostní torpéda, jimž se velmi obtížně uhýbá. Nikdy nezapomeňte sledovat dobu účinku svých spotřebních doplňků – ujistěte se, že se od nepřítele odpoutáte, než se „Posílení strojů“ deaktivuje.
Na konci bitvy může francouzský torpédoborec nepřítele vyčerpat, když bude ustupovat a rychle se přiblíží k jakýmkoliv zranitelným a poškozeným lodím – a dorazí je přesnými salvami z děl, nebo smrtícími torpédy.
Letadla představují pro lodě z nové větve značné nebezpečí. Absence „Kouřového generátoru“ – tradičního způsobu obrany tohoto typu lodí proti nepřátelskému letectvu – však nenechává nováčky proti hrozbám ze vzduchu bezmocné. V případě takové hrozby francouzským torpédoborcům jejich slušný dostřel dovoluje, aby se držely blíže u efektivní protiletadlové obrany spojeneckých křižníků. Útoky nepřátelských letadel také značně komplikuje schopnost torpédoborců nabrat vysokou rychlost.